Ara
İletişim
ÜÇVAV
Atakent Mah. Gelibolu Cad. Erkul Ap.
No:3 İç Kapı No:3 Ümraniye İstanbul
Tel. +90 501 363 38 28
Sosyal Medya Hesaplarımız

Giclee baskı olarak da bilinen fine art baskı daha çok fotoğrafçılar, illüstratörler ve sanatçılar tarafından tercih edilen bir baskı türüdür. FineArt baskı maksimum kullanım ömrünü, kaliteyi ve gerçekçi renkleri hedefler. Büyük format mürekkep püskürtmeli reprodüksiyon makineleri, arşiv kalitesinde mürekkepler ve asitsiz kağıtlar kullanılarak müze kalitesinde sonuçlar sağlar.

Baskıda kullanılan kağıt ve tuval malzemeleri, pamuk veya alfa selüloz kaynaklıdır. Bu özel materyaller, çeşitli doku seçenekleri sunarak baskılara derinlik ve sanatsal bir hava katarken, sararma veya çatlamayı engellemek için beyazlatıcı kimyasallar, asit veya lignin içermez.

Sanat eserinin eserinin Hahnemühle Torchon kağıdına Fine Art baskı görseli.


Fine Art baskının farkı nedir?


Baskı Çözünürlüğü:

Fine Art baskı yazıcıları, normal mürekkep püskürtmeli yazıcılardan daha yüksek nokta başına piksel çözünürlüğüne sahiptir, bu sayede yüksek kaliteli görüntü dosyalarını daha ayrıntılı ve daha az piksel kaybıyla basabilirsiniz. Normal baskılardan elde edilemeyecek daha ince detayları yakalama imkanı sunar. Biz Üçvav olarak 1440 x 2880 DPI'ye kadar baskı çözünürlüğü üretebilen en iyi sınıf Canon imagePROGRAF pro-4100 yazıcılarını kullanıyoruz.


Renk Aralığı:

Normal mürekkep püskürtmeli yazıcılar gibi Fine Art baskı makinaları da CMYK renk işlemi kullanır, ancak CMYK renk modeline dayalı 12 renk kanallı bir baskı kafası ile çok daha geniş renk aralığı sağlar.


Arşiv Kalitesi:

Fine Art baskı yazıcıları daha yüksek kaliteli, arşive uygun, solmaya karşı dayanıklı pigment bazlı mürekkepler kullanır. Bu mürekkep kalitesi pamuk bazlı, asit içermeyen Hahnemühle kağıtları ile birleştiğinde 200 yıla kadar rakipsiz bir arşiv ömrü sağlar.


Bizde ÜÇVAV olarak fineArt baskı atölyemizde sanatçıların, fotoğrafçıların ve diğer görsel sanatçıların özgün sanat eserlerini veya fotoğraflarını yüksek kaliteli, dayanıklı ve çarpıcı baskılara dönüştürmek için yola çıktık. Siz değerli müşterilerimize en kaliteli hizmeti vermek için çalışıyoruz. Ürettiğimiz her baskının en yüksek kalite standartlarını karşılamasını sağlamak için en son teknolojiyi ve birinci sınıf malzemeleri kullanıyoruz. Sanatçı, galeri sahibi veya sanat tutkunu olun, fotoğraf veya sanat eserlerinizi en canlı ve kalıcı şekilde hayata geçirmenize yardımcı olmak için buradayız. Detaylı bilgi için FineArt Baskı Atölyesi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Fine Art Baskı Hakkında

media
İlgili Yazılar
media
18/09/2023

Sanat; sınırları, kültürleri ve zamanı aşan bir dildir. Duyguları ifade eder, düşünceleri tetikler ve güzellikleri yakalar. Bu nedenle yüksek kaliteli güzel sanat baskıları sanat dünyasında hayati bir rol oynamaktadır. Şimdi bu önemli unsurları daha derinlemesine inceleyelim.


media
20/09/2023

Giclée (Fine Art) baskı sanat dünyasına yabancı olanlar için yabancı gelebilir, ancak sanat ve baskı dünyasında yer alanlar için özel bir konuma sahiptir. Bu yazımızda fine art baskıya yakından bakıyoruz, neden sanat reprodüksiyonları için tercih edilen standart haline geldiğini keşfediyoruz.

media
21/09/2023

Fine art baskılar, sadece bir kağıt üzerine basılmış görsel eserlerden ibaret değildir; bunlar aynı zamanda birer yatırımdır. Eğer ünlü bir sanatçının sınırlı sayıda ürettiği bir baskıya veya kişisel anlam taşıyan bir fotoğrafın özel bir kopyasına sahipseniz, bu baskıların sağlığını korumak büyük bir öneme sahiptir.

media
26/02/2024

Sanat eserlerinin basımında kullanılacak doğru kağıdı seçmek, sonuçların kalitesini belirleyen kritik bir adımdır. Kağıdın dokusu, ağırlığı ve yüzeyi sanat eserinin genel görünümünü iyileştirebilir veya olumsuz etkileyebilir. Bu yazıda, fine art baskılarınız için en uygun kağıdı seçme sürecine dair ipuçları sunacağız.


Yorumlar: 0
Henüz yorum yazılmamış. İlk yorumu sen yaz.
Yorum Yaz