Ara
İletişim
ÜÇVAV
Atakent Mah. Gelibolu Cad. Erkul Ap.
No:3 İç Kapı No:3 Ümraniye İstanbul
Tel. +90 501 363 38 28
Sosyal Medya Hesaplarımız

Fine Art Baskı Atölyesi

ÜÇVAV olarak Fine Art baskı atölyemizi hizmete açtık. Sanatçıların, fotoğrafçıların ve diğer görsel sanatçıların özgün sanat eserlerini veya fotoğraflarını yüksek kaliteli, dayanıklı ve çarpıcı baskılara dönüştürmek için yola çıktık. Atölyemizde, özel kağıtlar, mürekkepler ve yazıcılar kullanarak baskı kalitesini en üst düzeye çıkarıyoruz. Sanat eserlerini daha da öne çıkarmak için farklı kağıt yüzeyleri ve baskı boyutları sunuyoruz. Görsellerinizin arşiv kalitesinde fineart baskısını, tercihlerinize göre hazırlayıp güvenli bir şekilde size ulaştıralım.

 

Arşivsel Ömür

80 - 400 yıl

Renk Sayısı

12 renk

2880 x 1440 DPI

Inch başına yüksek nokta atışı

Baskı Ücretinizi Hesaplayın

0 TL

x cm

Fine Art Baskı Nedir?

Giclee baskı olarak da bilinen fine art baskı daha çok fotoğrafçılar, illüstratörler ve sanatçılar tarafından tercih edilen bir baskı türüdür. FineArt baskı maksimum kullanım ömrünü, kaliteyi ve gerçekçi renkleri hedefler. Büyük format mürekkep püskürtmeli reprodüksiyon makineleri, arşiv kalitesinde mürekkepler ve asitsiz kağıtlar kullanılarak müze kalitesinde sonuçlar sağlar.

Baskıda eserlerin renginin değişmesine ve çatlamasına neden olan şey asittir. Giclée baskıda kullanılan kağıtlar asit ve lignin içermez. Bu nedenle baskıda asitsiz kağıtlar kullanılarak baskının maksimum sürede ilk günkü gibi kalması sağlanır.

FineArt baskı standart yazıcılardan çok daha geniş renk yelpazesine sahip olan son teknoloji reprodüksiyon makineleri ile yapılmaktadır. Bu makineler milyonlarla farklı renk oluşturabilmek için 8-12 renk pigment sistemi kullanır. Bu sebeple fineArt baskı, standart bir baskıya kıyasla çok daha doğru renk sunar ve orijinal görüntüye sadık kalır.

Özenle Seçilmiş FineArt Kağıtları

Kağıt Seçeneklerini İnceleyin

Fine Art kategorisinde kağıtların farklı ağırlıkta olması ve mat, parlak, dokulu, pürüzsüz, hafif dokulu olması gibi farklılıkları bulunmaktadır. Alacağınız eserde pürüzsüz bir kağıtta canlı renkleri tercih edebileceğiniz gibi esere üçüncü bir boyut katmak için dokulu bir kağıtta tercih edebilirsiniz. Ayrıca kanvas baskı tercih edebilir, alacağınız eseri ahşap veya metal şaselere gererek yaşam alanlarınızı dekore edebilirsiniz. Aşağıdaki görsellere tıklayarak kağıtlar hakkında detaylı bilgi ve görsellere ulaşabilirsiniz.

Hahnemühle Studio Poster

Studio Enhanced Matt 210 gsm, Hahnemühle’nin baskı stüdyoları için özel olarak ürettiği fiyat/performans (f/p) ürünüdür. Pürüzsüz yüzey dokusuna sahip, %100 alfa selülo...

Daha fazla

Hahnemühle Photo Luster

Photo Luster, geleneksel bir fotoğraf inkjet kağıdıdır. Özellikle fotoğraf uygulamaları için tasarlanmış olan bu kağıdın alt tabakası reçine kaplıdır ve mikro gözenekli...

Daha fazla

Hahnemühle Matt Fibre

Photo Matt Fibre, %100 selülozdan üretilmiş, mat yüzeye sahip, hafif dokulu bir kağıttır. Fotoğraf baskıları, reprodüksiyon baskıları, fotoğraf albümleri ve poster gibi...

Daha fazla

Hahnemühle Photo Canvas

Hahnemühle Photo Canvas, mat kaplamalı, polyester-pamuk birleşimi bir inkjet baskı kumaşıdır. Krem-beyaz rengi, optik parlatıcı (beyazlatıcı) gibi kimyasallar içermeyen...

Daha fazla

Hahnemühle William Turner

Mat ve ince kumlu dokusuyla William Turner, %100 pamuktan imal edilen üst düzey bir FineArt kağıttır. Canlı renkleri yansıtan özel kaplaması, William Turner'ı klasik sa...

Daha fazla

Hahnemühle Torchon

Hahnemühle Torchon, FineArt baskılar için özel olarak üretilmiş selüloz bazlı bir kağıttır. Portakal kabuğuna benzer geniş dokulu mat beyaz yüzeyi benzersiz bir dokunuş...

Daha fazla

Fine Art Kağıtların Karşılaştırması

Kağıtları Kıyaslayın

Hahnemühle Studio Poster
Mat
Düz
210 gsm
150 cm
Hahnemühle Photo Luster
Parlak Beyaz
Hafif dokulu (pürüzsüz)
260 gsm
60 cm
Hahnemühle Matt Fibre
Mat
Düz
200 gsm
150 cm
Hahnemühle Photo Canvas
Mat
Dokulu
320 gsm
110 cm
Hahnemühle William Turner
Mat
Dokulu
190 gsm
110 cm
Hahnemühle Torchon
Mat
Dokulu
285 gsm
110 cm

Tarama Hizmeti

Sanat eseri reprodüksiyonu için ilk ve en önemli adım, orijinal eserinizin yüksek kalitede taranarak dijitale aktarılmasıdır. Üçvav olarak, orijinal eserlerinizde, fotoğraflarınızda veya çizimlerinizdeki ince ayrıntıları koruyarak profesyonel tarama hizmetleri sunmaktayız. En son teknolojiye sahip Epson flatbed tarayıcılarından birini kullanarak 48 bit renk derinliği ile çalışıyoruz. Bu sayede gölgeli alanlarda bile en geniş renk yelpazesini tam olarak yeniden üretebilen keskin ve doğru taramalar elde ediyoruz.

Görsel Çoğaltma Taramaları (Baskıya hazır taramalar):
Orijinal sanat eserine dikkate değer bir şekilde sadık kalan ve baskıya hazır bir dosya elde etmenizi sağlayan bu seçenekte, ayrıntılı renk dengeleme ve prova işlemlerini biz üstleniyoruz. Size bir ana dosya ve bir A4 provası sunuyoruz.

Ham Taramalar (Düzenlenmemiş taramalar):
Temel ve hızlı bir hizmet sunan bu seçenekte, eserinizi tarayarak düzenlenmemiş, yüksek çözünürlüklü bir dosya elde etmenizi sağlıyoruz. Dosyalarınızı kırpıp düzeltiyoruz, ancak başka hiçbir düzenleme yapılmamaktadır.

 

Sanatınızı ve görsel hikayenizi yaşatın.

Bayi Paketleri

Üçvav Fine Art Baskı Atölyesinde zamansız güzellikleri kalıcı kılan bir dünyaya adım atın.

Düzenli baskı ihtiyacı olan müşterilerimize özel bayi paketleri sunuyoruz. Baskılarınızı özenle hazırlıyor, dilerseniz sizin adınıza müşterilerinize kargoluyoruz. Siz değerli müşterilerimize benzersiz bir baskı deneyimi sunmak adına üç farklı paket seçeneği sunuyoruz. İndirim fırsatlarından yararlanmak için size en uygun bayi paketini seçin, bizimle iletişime geçerek ilk alım kotasını karşılayan baskı siparişinizi veriniz. Sonrasında bayiliğinizi onaylayalım ve avantajlardan yararlanmaya başlayın.
Paket 1

İlk alım kotası:

30.000 TL

  • %5 indirim
  • Aylık 1 ücretsiz kargo
Paket 2

İlk alım kotası:

50.000 TL

  • %10 indirim
  • Aylık 2 ücretsiz kargo
Paket 3

İlk alım kotası:

70.000 TL

  • %15 indirim
  • Aylık 3 ücretsiz kargo